Niechorze: co warto zobaczyć?

niechorze

Kto chce spędzić niezapomniane wczasy nad morzem, ten spokojnie może planować wypoczynek w pobliżu tak ciekawej miejscowości, jaką jest Niechorze. Czeka tu wiele atrakcji, a doskonale rozwinięta baza noclegowa sprawia, że wygodną kwaterę można tutaj znaleźć bez większych problemów. Co warto tutaj zobaczyć? Jakimi obiektami Niechorze może oczarować każdego z nas?

Niechorze nie bez powodu stało się jednym z najpopularniejszych kurortów nad Morzem Bałtyckim. Tu każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Jedną z turystycznych wizytówek tej miejscowości jest latarnia morska, uznawana za jedną z najpiękniejszych nad Bałtykiem. Może się ona pochwalić ciekawą sylwetką oraz historią, sięgającą połowy XIX stulecia. Obiekt ten ma 45 metrów wysokości, stanowi zatem ważny element lokalnego krajobrazu. Dla turystów, którzy zechcą nacieszyć się tym zabytkiem, wspaniałą przygodą może się okazać wspinaczka na taras widokowy, urządzony na tej latarni. Roztacza się z niego wspaniały widok na okolicę oraz na urządzony w pobliżu latarni skansen rybacki.

Wspaniałe miejsca nad Bałtykiem oferuje również Gdynia. Sprawdź najlepsze atrakcje tego miasta, wchodząc na https://gdyniaonline.pl.

Drugim obiektem, którego w czasie wycieczki po tej miejscowości nie można pominąć, jest Park Miniatur Latarni Morskich. Można tu podziwiać wszystkie latarnie z polskiego wybrzeża oraz poznawać ich dzieje. Wizyta w tym miejscu bez wątpienia może się dla każdego turysty okazać wspaniałą przygodą. Wspaniałym miejscem dla miłośników przyrody będzie z kolei jezioro, które znajduje się w rejonie Niechorza. To jezioro Liwia Łuża, znane doskonale miłośnikom ptaków. Istniejący tu rezerwat ptaków wędrownych jest miejscem wyjątkowym, dzięki czemu Niechorze staje się atrakcyjnym celem wycieczki dla wielu ornitologów.