Naturalne produkty do kąpieli, które warto wykorzystać

Produkty do kąpieli niekoniecznie muszą być produktami sztucznymi. Te typowo drogeryjne, których składy nie zawsze są w porządku, można zastępować zwykłymi artykułami spożywczymi – od lat używa się ich właśnie jako dodatków do relaksacyjnych i odżywczych kąpieli. Szczególnie dobrze zadziałają tutaj m.in. oliwa z oliwek oraz mleko. W końcu sama Kleopatra podobno robiła sobie długie mleczne kąpiele i to właśnie dzięki nim wyróżniała się przepiękną, idealnie gładką i perfekcyjnie nawilżoną skórą. Być może warto wziąć z niej przykład?

Kąpiel odżywcza

Aby przygotować kąpiel typowo odżywczą, do wody z nalaną ciepłą wodą wystarczy dodać roztwór wykonany z niecałej szklanki płynnego miodu (musi to być miód dobrej jakości z pasieki) i dwóch litrów naturalnej maślanki. W wodzie należy posiedzieć przynajmniej pół godziny, aby wszystkie składniki dotarły do głębszych warstw skóry. Taka kąpiel świetnie odżywi całe ciało i poprawi kondycję skóry, a nawet jak czytamy na stronie znamiona.pl, jest w stanie usunąć przebarwienia. Dzięki niej dostaną się do niego świetne substancje odżywcze, a w tym liczne związki typowo nawilżające.

Kąpiel z kosmetykami

Jeżeli natomiast ma się większe lub mniejsze problemy z wypryskami, warto zastosować takie kosmetyki do kąpieli, które będą w stanie je zmniejszyć i częściowo usunąć. Dalej nie muszą to być kosmetyki z drogerii. Na skórę trądzikową świetnie zadziała bowiem zwykła mąka pszenna. Wystarczy więc przed kąpielą umieścić ją w specjalnym woreczku, a ten woreczek włożyć później do wanny i zalać go ciepłą wodą. Takie nasiadówki można sobie robić raz w tygodniu. Skóra dzięki nim szybciej się oczyści.

Bardzo dobre działanie oczyszczające będzie mieć również kąpiel w drożdżach. Nie bez powodu to właśnie z drożdży przygotowuje się mikstury na trądzik, które przyjmuje się zwykle doustnie. Warto jednak wypróbować je także w kąpieli. Ok. 100 g drożdży należy rozpuścić w szklance ciepłego mleka lub wody, a następnie przelać roztwór do ciepłej kąpieli. Do drożdży można też dodać łyżeczkę brązowego lub białego cukru.